Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Czy wiesz jak leczyć zastrzał palca?

malinka5674
Porada internauty
Zobacz artykuły na temat:zdrowiepierwsza pomoc
Zastrzał palca jest dość bolesnym problemem, ale dzięki sposobom podanym przeze mnie poniżej, będziemy mogli skutecznie się go pozbyć.

Jak wyciągnąć drzazgę z ciała?/ fot. Fotolia

ręka, rana, palec, pierwsza pomoc, medycyna/ fot. Fotolia

W przypadku zapalenia powierzchniowej tkanki skóry, wystarczy posmarować chore miejsce maścią antybiotykową. Jeśli natomiast  stanem chorobowym objęte  zostały głębsze warstwy skóry, ścięgna, okostna, a nawet kości ,pozostaje niestety   zabieg chirurgiczny.

W początkowym stadium zastrzału dość skutecznym sposobem jest moczenie paznokcia w szarym mydle rozpuszczonym w gorącej wodzie. Następnie  zainfekowane miejsce posmarować  maścią ściągającą. Jeśli dolegliwość nie ustąpi  po upływie trzech dni od momentu wystąpienia pierwszych wyraźnych objawów infekcji, należy skonsultować się z lekarzem.

Przyczyną powstania zastrzału jest często nieostrożne wykonywanie zabiegu manicure- usuwania skórki wokół paznokci  ostrymi narzędziami, usuwanie skórki zbyt blisko kieszeni paznokcia lub przycinanie skórki wokół paznokci.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 18
dodano: 15:59 2016-01-12 przez: ~Natasza (37.128.*.*)
Ja robiłam sobie opatrunki z aloesu.Bardzo pomaga :D
dodano: 13:42 2016-01-04 przez: ~gość (83.20.*.*)
riwanol
dodano: 15:04 2015-12-16 przez: ~gość (79.162.*.*)
goroncą wodą
Zamów darmowy newsletter