Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Czy wiesz jak leczyć zastrzał palca?

malinka5674
Porada internauty
Zobacz artykuły na temat:zdrowiepierwsza pomoc
Zastrzał palca jest dość bolesnym problemem, ale dzięki sposobom podanym przeze mnie poniżej, będziemy mogli skutecznie się go pozbyć.

Jak wyciągnąć drzazgę z ciała?/ fot. Fotolia

ręka, rana, palec, pierwsza pomoc, medycyna/ fot. Fotolia

W przypadku zapalenia powierzchniowej tkanki skóry, wystarczy posmarować chore miejsce maścią antybiotykową. Jeśli natomiast  stanem chorobowym objęte  zostały głębsze warstwy skóry, ścięgna, okostna, a nawet kości ,pozostaje niestety   zabieg chirurgiczny.

W początkowym stadium zastrzału dość skutecznym sposobem jest moczenie paznokcia w szarym mydle rozpuszczonym w gorącej wodzie. Następnie  zainfekowane miejsce posmarować  maścią ściągającą. Jeśli dolegliwość nie ustąpi  po upływie trzech dni od momentu wystąpienia pierwszych wyraźnych objawów infekcji, należy skonsultować się z lekarzem.

Przyczyną powstania zastrzału jest często nieostrożne wykonywanie zabiegu manicure- usuwania skórki wokół paznokci  ostrymi narzędziami, usuwanie skórki zbyt blisko kieszeni paznokcia lub przycinanie skórki wokół paznokci.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Przepis Beaty Pawlikowskiej: koktajl z awokado, melona i pomarańczy

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 23
dodano: 08:56 2016-05-23 przez: ~gość (83.19.*.*)
Powiem krótko - wypierdalaj z tymi reklamami.
dodano: 17:24 2016-05-06 przez: ~gość (62.87.*.*)
Też właśnie wracam od lekarza i wyśmiał mnie za namaczanie we wrzątku. Skoro lekarze o tym nie słyszeli to chyba jednak warto sobie odpuścić.
dodano: 05:06 2016-04-29 przez: ~gość (94.254.*.*)
Zle zrozumiałeś - we wrzątku sie palec "zaparza" a nie namacza. To takie szybkie zanurzenie na sekundę. Namaczac to można ale w cieplej wodzie z mydłem!
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter