Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Defibrylator - pomoc przy nagłym zatrzymaniu krążenia

Niezależnie od wieku, płci czy wagi nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) może spotkać każdego. Szacuje się, że nawet tysiąc osób umiera codziennie, ponieważ niewielu ma kompetencje, by udzielić im odpowiedniej pomocy. Stan nagłego zatrzymania krążenia jest zwykle odwracalny, jeżeli w ciągu kilku minut od nastąpienia zapaści naczyń zostanie przeprowadzona defibrylacja. Przełamanie bariery strachu przed udzielaniem pierwszej pomocy oraz powszechny dostęp do sprzętu ratowniczego, jakim jest defibrylator może uratować ludzkie życie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Co sygnalizuje zbyt niski lub zbyt wysoki poziom białych krwinek? [video]

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 1
dodano: 23:01 2014-06-16 przez: ~Rat. med. (82.145.*.*)
Bzdura. Aby użyć defibrylatora AED nie trzeba mieć uprawnień. Po włączeniu urządzenie samo nas poinstruuje jak założyć elektrody, samo zdecyduje o impulsie i powie czy prowadzić RKO (resuscytację). Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Po to on jest, aby pomóc mogli zwykli ludzie. Kluczowe są pierwsze 4 minuty, a defibrylator zwiększa szanse o 70 proc. Nie bójcie się pomagać!
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter