Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Krwawienie z pochwy – zapowiedź choroby?

Zobacz artykuły na temat:pochwazdrowiemacicakrewkrwotok
Większe bądź mniejsze krwawienie z pochwy może być przyczyną zaburzenia cyklu miesiączkowego. Przyczyna może tkwić w problemach hormonalnych i być związana z okresem dojrzewania. Zdarza się jednak, że krwawienie poza okresem miesiączkowania jest przyczyną poważniejszych zaburzeń i chorób.

kobieta,higiena

Większe bądź mniejsze krwawienie z pochwy może być przyczyną zaburzenia cyklu miesiączkowego. Przyczyna może tkwić w problemach hormonalnych i być związana z okresem dojrzewania. Zdarza się jednak, że krwawienie poza okresem miesiączkowania jest przyczyną poważniejszych zaburzeń i chorób

Naturalna ochrona

Wydzielina pochwowa jest naturalnym, fizjologicznym śluzem, który może nam wiele powiedzieć o stanie zdrowia. Zadaniem śluzu jest zabezpieczanie narządów rodnym przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Zakłócenie prawidłowego funkcjonowania flory bakteryjnej podczas stosunku czy  miesiączki może być przyczyną stanów zapalnych.

Zobacz też: Czy krwawienie z odbytu jest niebezpieczne?

Dysplazja szyjki macicy

Jest to najgroźniejsza forma krwawienia z pochwy. Dysplazja szyjki macicy to okres przedrakowy i łatwo ją wykryć poprzez badanie cytologiczne. Przyczyną jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), który rozprzestrzenia się drogą płciową. Najczęściej chorują na niego kobiety między 25. a 35. rokiem życia.

Czynniki zwiększające ryzyko dysplazji to:

  • duża liczba partnerów seksualnych;
  • współżycie przed 18. rokiem życia;
  • ciąża przed 16. rokiem życia;
  • przebyte choroby przenoszone drogą płciową.

Rzeżączka

To najbardziej znana choroba weneryczna, która przyczynia się do niepłodności kobiet. Początkowo może nie mieć żadnych objawów. Po około 10 dniach pojawia się wydzielina. Choroba atakuje szyjkę macicy, moczowód i cewkę moczową. Powoduje zaczerwienienie, ból przy oddawaniu moczu i pieczenie. Jeżeli choroba zaatakuje macicę i jajowody, ból odczuwa się w dolnej części brzucha. Mogą towarzyszyć mu wymioty, gorączka, nieregularna miesiączka i ból podczas penetracji.

Rzeżączka może przenieść się z penisa mężczyzny do gardła i odbytu kobiety. Niepokojącymi objawami są wówczas: ból gardła, powiększone węzły chłonne, ból odbytu, zapalenia, wydzielina lub krwawienie. Jeżeli wydzielina, zawierająca bakterie, dostanie się do oczu, można nawet stracić wzrok.

W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza i podjąć antybiotykoterapię w przypadku zdiagnozowania tej choroby.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Co sygnalizuje zbyt niski lub zbyt wysoki poziom białych krwinek? [video]

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 1
dodano: 23:57 2011-11-21 przez: ~kr ystyna (83.20.*.*)
lekarz stwierdzil ze mam cienko blonke na szyjce macicy ktora krwawi i miesniaka srudsciennego 28mmx25mm pobral cytologie czy to cos powaznego nie mam uplawow
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter