Zalogowany jako: .   Wyloguj się
  Strona 2 z 2

Wymiotowanie krwią – co robić?

Krwawe wymioty mogą świadczyć zarówno o podrażnieniu ścian przełyku, jak i poważnej chorobie żołądka, jelit, wątroby lub śledziony. Wymiotowanie krwią może też wskazywać na nowotwór. Co robić, gdy zaczynamy wymiotować krwią? Kiedy należy skonsultować się z lekarzem?

Co robić, gdy pojawią się krwawe wymioty?

Pojawienie się krwawych wymiotów zawsze wymaga pilnej konsultacji z lekarzem. Nie powinniśmy czekać i bagatelizować tej przypadłości, gdyż często jest ona spowodowana poważną chorobą. Jeżeli będziemy czekać zbyt długo, może się okazać, że zmian w naszym organizmie nie da się już odwrócić. W najgorszym wypadku krwawe wymioty mogą nawet skutkować śmiercią.

Dlatego najbezpieczniej od razu pojechać na ostry dyżur do najbliższego szpitala, gdzie lekarz zrobi nam wszystkie niezbędne badania i jak najszybciej odnajdzie przyczynę krwawienia.

Jeżeli wymioty z krwią przytrafią się dziecku lub osobie starszej, bezwzględnie wezwijmy pogotowie. Pamiętajmy, że przy normalnym zatruciu pokarmowym w wymiotach nie ma krwi, wiec jej pojawienie się świadczy o poważnej chorobie przewodu pokarmowego, jelit, żołądka lub przełyku. Takich objawów nie wolno lekceważyć!

Zobacz też: Krew w jamie ustnej - co robić?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Czym są markery nowotworowe? [video]

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 4
dodano: 23:14 2016-01-06 przez: ~gość (89.79.*.*)
Ja kiedys mialem zygi
dodano: 17:34 2015-06-02 przez: ~GICA ZYGAJ (83.20.*.*)
HEJ KOTKU
dodano: 12:34 2015-03-18 przez: ~madzia (164.126.*.*)
wymiotowałam wczoraj z krzepami i z biała śliną co to oznacza, boli mnie brzuch piersi oraz nerki oraz przełyku coś mnie boli a jak dotykam to to gorzej mnie zaczyna bolec, CO Mam zrobić z tym
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter